افقِ نو، نام یک دوره‌ی باحال آموزشی فرهنگی است، که مخصوص دانش‌آموزان نخبه‌ است و واحد نخبگان مؤسسه‌ی عروج دارالعباده برگزارش می‌کند. (نگی نگفتیم!)

این دوره‌ی باحال، (حمل بر خودستایی نشه‌ها) در سال‌های گذشته‌ هم با نام‌هایی هم‌چون طلیعه‌ی حکمت، اولی‌الابصار، و از این‌جور چیزها برگزار شده است. (یعنی مثلاً خیلی باتجربه‌ایم! خب البته هستیم دیگه، مگه چیه؟) باور نمی‌کنی، فیلمش هست! ولی چون فعلاً در دسترس نیست شما به nokhbegan.parsiblog.com و olelabsar.blog.ir مراجعه بفرما و از احوالات دوره‌های قبلی با خبر شو. دوره‌های گذشته به شکل اردویی بوده، ولی از خوش‌شانسی شما دوره‌ی امسال هم اردو دارد و هم به شکل «بیا سر کلاس» برگزار می‌گردد.

حالا در این بخش می‌رسیم به برنامه‌های دوره که به شرح ذیل خدمت عزیزت عرض می‌کنیم:

1- اردوی آموزشی تفریحی:

این اردوی باحال، بخش آغازین دوره‌ی باحال ما با شماست که در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، هفتم و هشتم مرداد همین امسال در اردوگاه شهدای هلال احمر برگزار می‌شود. (حالا نه که خیلی شما می‌دونی همه‌ی اردوگاه‌های استان کجاست و چه جوریه.)

برنامه‌های گهربار این اردو از این قرار است: چندتا نشست علمی، چندتا گعده‌ی دوستانه با بعضی از نخبگان استان یزد، و البته تفریح با دوز بالا به مقدار لازم.

 برای نام‌نویسی در این اردو باید فرم ثبت‌نام و رضایت‌نامه‌ی ولی خود را به همراه پانزده‌هزارتومن ناقابل، بیاورید به این نشانی:

یزد، خیابان حضرت مهدی (عجل‌الله فرجه)، بن‌بست39، دارالولایه (دارالولایه پاتوق و مقر بچه‌های باحال است!)

شما ساعت 18 تا 20 تشریف بیاور تا در خدمت باشیم.

راستی، فرم نام‌نویسی را از این‌جا دریافت، و چاپ، و تکمیل کن و با خودت بیاور.دریافت فرم نام‌نویسی

 

2- کلاس‌های آموزشی هفتگی:

برنامه‌ی بعدی دوره، مربوط می‌شود به همان بخش «بیا سر کلاس». امیدواریم کلاس‌ها از باحالیت کافی برخوردار باشد. این کلاس‌ها در بوستان علم و فناوری برگزار می‌شود که در خیابان شهید مطهری یزد قرار دارد. زمانش هم از یکشنبه، یازدهم مرداد تا هجدهم شهریورماه همین امسال است. البته نگران نباشید؛ هر روز که کلاس نیست، ای بابا! کلاس‌ فقط صبح روزهای یک شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود. این کلاس‌ها را ان‌شاءالله اساتید نخبه‌ی کشوری ارائه خواهند داد. موضوعاتش را هم بگوییم که نگویی نگفتیم:

چالش‌های نخبگان، آشنایی با نخبگانِ تمدن اسلامی، علوم تمدن اسلامی، غرب‌شناسی و غرب‌زدگی، اصول اندیشه‌ی اسلامی، تاریخ تمدن، آرمان تمدن نوین و از این‌جور چیزها.

 

3- کوه‌پیمایی هفتگی

ما که می‌گوییم دوره باحال است، یعنی هست. هر کسی که خواست می‌تواند در روزهای جمعه‌ای که این برنامه برگزار می‌شود با ما هم‌سفر که نه، هم‌کوه شود.

منتظرتیم، عزت‌زیاد!